Romanian Streets
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Ne-am mutat pe: www.gamespedia.net
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa scriem corect pe PC!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jock3r99
Fondator
Jock3r99


Mesaje : 93
Data de inscriere : 28/05/2011
Varsta : 24
Localizare : Iasi, Romania

Cum sa scriem corect pe PC! Empty
MesajSubiect: Cum sa scriem corect pe PC!   Cum sa scriem corect pe PC! Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 11:43 pm

Am făcut acest Topic deoarece mulţi nu ştiţi sa scrieţi corect pe PC.
Cateva exeple: RaZr, aData etc.
Nu este obligatoriu sa scrieţi cu caractere românesti, dar este cam obligatoriu să sa scrieţi corect!

Exeple:
Exeplu de scris gresit: " Acesta este un exeplu ... dar , este gresit ... cam atat ! "
Exeplu de scris corect:"Acesta este un exeplu... dar, este gresit(corect)...Cam atat!"

De ce primul exeplu este gresit?: El este gresit deoarece, virgula, punctul, doua puncte, semnul intrebari/mairarii, paranteze etc. se pun in fata unui cuvant deoarece daca dupa un cuvant am pune pauza si apoi virgula la sfarsitul randului, virgula s-ar putea duce pe celalalt rand, dar punand virgula dupa cuvant (cuvant,) cuvantul se va duce cu tot cu virgula pe randul urmator!

Sper ca v-am explicat bine...
Daca aveti intrebari puteti sa le puneti!
Sus In jos
http://ro-streets.tk
aDaTa
Fondator
aDaTa


Mesaje : 110
Data de inscriere : 11/05/2011
Varsta : 27
Localizare : Timisoara

Cum sa scriem corect pe PC! Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa scriem corect pe PC!   Cum sa scriem corect pe PC! Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 10:24 am

Te-a apucat ortografia lol! ...

Nu toti suntem perfecti ( ca tine ), mai si gresim ( nu suntem robotzi ) .... O sa modific greselile ( daca le gasesc ), sau iti dau un PM sa mi le trimiti sa le correctez !

Sus In jos
https://ro-streets.forumgratuit.ro
 
Cum sa scriem corect pe PC!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Romanian Streets :: Ro-Streets~SA-MP :: Discutii Generale-
Mergi direct la: